Ha hatszögletű implantátum csatlakozásokkal rendelkező fogászati implantátumokat fontolgat, két lehetőséggel találkozhat: belső és külső csatlakozással.
Mindkét fajtának megvannak a maga előnyei és hátrányai, és mindkettő számos különböző helyzetben előnyös is lehet. Ahhoz, hogy a lehető legmegfelelőbb döntést hozza meg az Ön, a praxisa és a páciensei számára, alaposan meg kell vizsgálnia a lehetőségeit.
Belső hatszögrendszerek
A belső hatszögű implantátumok, más néven belső hatszögek, viszonylag újak a fogászat világában. Eredetileg azért hozták létre, mert a külső hatszögű implantátumok megnehezítették a műcsonkok és csavarok elhelyezését.
A belső hatszögletű rendszerek megkönnyítik a zárást, mivel a fedősapka általában egy síkban van az implantátum platformjával a csont szintjén. Nem kell csavarok után kutatnia, vagy attól tartania, hogy páciensei lenyelik a műcsonkot. Kisebb a feszültségkoncentráció a koronában és az implantátum összességében biztonságosabb.
Tanulmányok kimutatták, hogy a belső hatszögletű implantátumok stabilabbak, ha szóló foghiány pótlására használják őket. További vizsgálatok kimutatták, hogy a belső hatszögletű rendszerek nagyobb forgási szabadságot adtak, mint társaik.
A belső hatszögletű rendszerek azonban gyengébb fejjel rendelkeznek, mint külső társaik. Számos protézisnél esztétikai probléma is felmerülhet. Ezen túlmenően, mivel ez a rendszer újabb, és nem tanulmányozták annyira, mint a külső megfelelőjét, kevesebb irodalom található a belső hatszögekről.
Ha problémába ütközik, jelentős időt és erőfeszítést igényelhet a megoldás megtalálása.
Külső hatszögrendszerek
A külső hatszögrendszereket évekig használták a belső hatszög megjelenése előtt, és sok fogorvos még mindig támaszkodik erre a klasszikus módszerre.
Kezdetét a Branemark fogászati implantátumok kifejlesztésével kapta, és első implantátum egy 0,7 mm-es külső hatszöggel rendelkezett, tompacsuklóval.
A legjobb protetika-implantátum csatlakozást egy külső hatszögletű fejrésszel éri el, és ez a rendszer kényelmesebb benyomást kelt. A rendszer az évek során többszörös átalakuláson ment keresztül, így elég modern maradt ahhoz, hogy a mai fogorvosi rendelőkben is alkalmazható legyen.
Könnyű megtalálni a hosszú távú nyomon követési adatokat. A külső hatszögletű rendszerek több implantációs rendszerrel is működnek. Ezek nagy előnye, hogy széles körben használják őket. Könnyen megtalálhatja a megoldást szinte minden komplikációra, amellyel találkozhat.
A külső hatszögletű rendszer egyik hátránya a nehézség. A csavar és a műcsonk elhelyezése nehézkes lehet, és fennáll a csavar elvesztésének kockázata.
A nagyobb magasság miatt nehézségekbe ütközhet a megfelelő zárásnál is. Nagyobb az esély a forgási hibára, és az eredmények kevésbé esztétikusak a belső hatlapú rendszerekhez képest.
Sok fogorvos kedveli ezt az újabb technológiát, és könnyebbnek és megbízhatóbbnak találja a munkát. Azonban a döntése, hogy milyen implantátumokat használjon rendelőjében, számos egyéni tényezőtől függ, ezért végezzen kutatást, hogy eldöntse, melyik a legmegfelelőbb az Ön számára.
Fogimplantátumok egy helyen
Nem számít, melyik hatszögletű rendszert részesíti előnyben, bízhat az MSDI-ben. A Medical Systems & Devices International büszke arra, hogy több mint 15 éves tapasztalattal rendelkezik a fogászati iparban, és elégedett ügyfeleket szolgál ki a világ minden tájáról.
További információért lépjen kapcsolatba velünk még ma!
Referenciák:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4053613/
http://www.quintpub.com/journals/ijp/abstract.php?article_id=1725#.XzL7sS2ZOqA
https://pocketdentistry.com/4-different-implant-abutment-connections/